Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Osmaniye’de Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi…
Sağlık Bakanlığımız tarafından 81 ilde başlatılan ve bu kapsamda Osmaniye’de İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde 2 gün süren olan "Ben Olsaydım" temalı Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı sona erdi. İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen Çalıştaya Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karabulut, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, İl Müftüsü Ali Çakmak, ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve ilgili kurumların, köy ve mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Çalıştay’da konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Koordineli bir şekilde bu mücadeleyi sürdürmeye gayret gösteriyoruz. Bu mücadeleyi, toplumun tüm kesimlerinin, herkesin katılması gerektiği, katılmazsa eksik kalındığı bir mücadele olarak görüyorum. Dolayısıyla Çalıştay yapılmasının, mücadelede eksik kalan bazı şeylerin tespit edilmesi anlamında fayda sağlayacağını düşünüyorum. Atılabilecek somut adımların, alınabilecek önlemlerin ve kararların alınabileceği bir Çalıştay olmasını diliyorum.”diye konuştu. Bağımlılığın hem bağımlılara hem de ailelerine büyük zararlar verdiğini vurgulayan Vali Yılmaz, sözlerinin devamında, “Bağımlılığın, gençlerin gençliğini karartan, yok eden, ailelerini çaresiz bırakan, çok üzen bir süreç olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu mücadelenin sağlıklı toplum olmamız açısından, geleceğe daha güvenle bakmamız açısından da çok önemli bir mücadele olduğunun farkındayız.”dedi.
Açılış konuşmalarının ardından; alkol, tütün, uyuşturucu ve davranışsal bağımlılıkla mücadele konusunda çözüm önerilerinin tartışıldığı 2 gün süren Çalıştay başladı. Çalıştay’da Cumhuriyet Başsavcılığı, Osmaniye Belediyesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Kamu Kurumları Müdürlükleri, Osmaniye Bağımlılıkla Mücadele Platformu, Sivil Toplum Kuruluşları, Köy ve Mahalle Muhtarlarından oluşan yaklaşık 60 kişilik 6 grupta çalışmalar yapıldı ve İl Eylem Planı oluşturuldu.
Üniversitemiz bağımlılık komisyonu başkanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, komisyon üyeleri Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu ve Araş. Gör. Çılga Beril Yavuz çalıştaya katıldı. Çalıştıyda Doç. Dr. Oğuzhan Çolakkadıoğlu tarafından katılımcılara “Davranışsal Bağımlılık” konusunda seminer verildi. Ayrıca katılımcılara kampüsümüzdeki “Dumansız Kamelya” çalışmalarından bahsedildi ve öğrencilerimizle birlikte yetiştirdiğimiz çiçeklerden Sayın Valimize bir buket sunuldu.
19 Nisan 2022 (Bu haber 896 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi D-Blok Merkez/OSMANİYE
03288271000
03288250097
sbf@osmaniye.edu.tr