Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Yeni Lisansüstü Programlar Açıldı

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılması teklif edilen programlardan; Arkeoloji Tezli Yüksek Lisans Programı, Beden Eğitimi ve Spor Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Tezli Yüksek Lisans ve Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programları, Resim Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programı, Tarih Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programı, Türk Dili ve Edebiyatı Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programı ile Yönetim Bilişim Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programının açılması Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından. uygun görülmüştür.

Ayrıca üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Gıda Teknolojisi Tezsiz Yüksek Lisans (İkinci Öğretim) Programının açılması Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından uygun görülmüştür.

Üniversitemiz bünyesinde nitelikli bölümler açarak eğitim-öğretim yapılanmasını geliştirme gayretinde olduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “İlimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin dinamiklerine ve ihtiyaçlarına odaklanarak gelişimimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak öğrencilerimize kaliteli lisans eğitiminin yanında zengin bir lisansüstü eğitim imkânı da sunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesine kattığımız yeni programların ülkemiz, milletimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 
13 Nisan 2023 (Bu haber 672 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
sbe@osmaniye.edu.tr