Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bölümümüz Öğretim Elemanlarından 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Söyleşi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Üniversitemiz kurumsal  Instagram sayfası üzerinden Sosyal Medya Canlı Söyleşi; "Engelsiz Geleceğe Uzanmak" başlıklı  program  gerçekleştirildi. 

Programın moderatörlüğünü Üniversitemiz Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İmray Nur yaparken konuşmacı olarak Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Işıker katıldı. 

Üniversitemiz Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İmray Nur, “3 Aralık dünya engelliler gününün engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve onları daha iyi anlayabilmek için Birleşmiş Milletler tarafından ilan edildiğini ifade ederek, bugün, farkında mıyız, gerçekten onları anlayabiliyor muyuz, özellikle bu pandemi sürecinde neler yaşanıyor bunları canlı yayında konuşalım istedik.” dedi. 

Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İmray Nur, ‘Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile gurur duyuyorum. Engelliler konusunda gerçekten iyi işler yapıldı. Bu anlamda da Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 2020 Engelsiz Üniversite birincilik ödülünü aldı. Bu ödül bizi çok mutlu etti onurlandık, gururlandık. Bu başarının arkasında başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ile birlikte pek çok kişinin dayanışması ve emeği var.’ diye konuştu. 

Konuşmacı olarak Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Işıker ise canlı yayında pandemi sürecinde özel gereksinimli bireylerin hangi sorunlarla karşılaştığı, bireylerin teknolojiyi kullanarak eğitime erişiminde avantajlar ve dezavantajlarının neler olduğuna ve uzaktan eğitimde özel gereksinimli öğrencilerimizle iletişim kurmayı nasıl başarmalıyız sorularına yanıtlar verdi.

 

1 Ocak 1970 (Bu haber 416 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Kampüsü 80000 OSMANİYE/TÜRKİYE
00032882710
00032882509