Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Geçmişten Günümüze Değişen Aile Kavramı Başlıklı Söyleşi Programı Düzenlendi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Üniversitemiz resmi  instagram sayfası üzerinden “Geçmişten Günümüze Değişen Aile Kavramı” başlıklı canlı yayın düzenlendi.

Düzenlenen canlı yayının moderatörlüğünü Üniversitemiz Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İmray Nur yaparken konuşmacı olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü Sosyal Çalışmacı Merve Yılmaz katıldı. 

Üniversitemiz Osmaniye Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İmray Nur, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, aslında kadınların hak ve özgürlük mücadelesinin, fırsat eşitliği mücadelesinin temsil edildiği gündür. Bu günün hemen öncesinde yine ülke genelinde şiddet olaylarıyla sarsıldık. Bizim, çok üzüldük ya da bu olayları kınıyoruz dememiz yeterli olmuyor. Kadına ve çocuğa yönelik şiddetin sıklığı ve derecesi ülkemizde gün geçtikçe artıyor. 2020 yılında 390 kadının kadın cinayetleri sonucunda hayatını kaybettiğini biliyoruz. Bu durum kadına yönelik şiddetin kesinlikle bireysel olarak ele alınamayacağını bunun toplumsal bir sorun olduğunu gösteriyor. Çözüm içinde toplumun tüm kesimlerinin birlikte, aileden ve okuldan başlayarak taviz vermeden ciddi adımların atılması gerekiyor.” diye konuştu. 

Canlı yayına konuşmacı olarak katılan Sosyal Çalışmacı Merve Yılmaz, Aile kavramından, sağlıklı bir ailede yetişen çocukların nasıl sağlıklı yetişebilmesi gerektiği, sağlıklı aile kriterlerinden ve sağlıklı bir ailenin oluşabilmesi için eş seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetti.

 

            

24 Mart 2021 (Bu haber 759 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Kampüsü 80000 OSMANİYE/TÜRKİYE
03288271000
03288250966
omyo@osmaniye.edu.tr