Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz ile Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Arasında Merkezimizde Yapılacak Analizler Ve Araştırmaları İçeren İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) arasında, Üniversitemizin birimi olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nda (OKÜMERLAB’da) gerçekleştirilecek analizler ve araştırmalar ile ilgili iş birliği çerçeve protokolü imzalandı.

 

Üniversitemiz Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, OKÜMERLAB Müdürü Doç. Dr. S. Batuhan Akben ve Üniversite-Sanayi İşbirliğini Geliştirme Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe katılırken Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası adına Başkan Devrim Murat Aksoy katıldı.

 

Çerçeve protokol gereğince, Osmaniye’nin yöresel ürünlerinin (zeytin yağı, kömbe vs.) coğrafi işaret tescilleri ile ilgili analizleri OKÜMERLAB’daki ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarda gerçekleştirilecek ve Üniversitemiz tarafından OTSO’ya destek verilecektir. Bununla birlikte, OKÜMERLAB’daki zeytin yağı, toprak, yer fıstığı, atık su, sulama suyu, içme suyu, kimyevi gübre, gıda mikrobiyolojisi ve batarya analizleri ile ilgili olarak da protokol kapsamında OTSO tarafından, sanayiciler analize teşvik edilecektir.

 

İmza töreni sonrasında protokol ile ilgili açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemizin OKÜMERLAB biriminde Doğu Akdeniz’in en gelişmiş toprak, zeytin yağı, yer fıstığı, içme suyu, atık su, sulama suyu, gıda mikrobiyolojisi, kimyevi gübre ve batarya analiz laboratuvarları bulunmaktadır. Bu laboratuvarları araştırmanın haricinde ilimizdeki kurum, kuruluş ve vatandaşların analiz hizmetlerine sunmaktan mutluluk duyarız” dedi.

29 Nisan 2021 (Bu haber 262 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleşkesi
03288271010
okumerlab@osmaniye.edu.tr