Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı
Üniversitemizde, ‘‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’’ programı düzenlendi.

Üniversitemiz Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen program, OKÜ Rektörlük Büyük Salon’da gerçekleştirildi. Etkinliğe, üniversitemiz Genel Sekreteri Recep Şen, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Fatih Gizlice, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı, akademik ve idari çalışanlarımız ile çok sayıda öğrenci katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu’nun sunumuyla devam etti. Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu, sunumunda 1. Dünya Savaşı Dönemi ve öncesine dair tarihi boyutta öneme sahip olay ve gelişmelere değindi. Çanakkale Cephesi’nin 1. Dünya Savaşı’nın gidişatına güçlü etkileri olduğunu vurgulayan Himmetoğlu, cephenin stratejik önemi hakkında detaylı bilgiler paylaştı. 

Program kapsamında, Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencilerimiz tarafından seslendirilen şiir ve türkülerin yanı sıra Çanakkale Zaferi Oratoryosu sunumu izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.


Etkinliğe katkılarından dolayı konuşmacı Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu ile şiir ve türkü dinletisi sunan öğrencilerimize teşekkür belgesi takdim edildi. Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi
18 Mart 2024 (Bu haber 127 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818