Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde ''İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma'' Programı

Üniversitemizde, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi. 

Üniversitemiz Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından İstiklal Marşı’mızın 103. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma kapsamında düzenlenen program, OKÜ Rektörlük Büyük Salon’da gerçekleştirildi. Etkinliğe, üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Çoşkun Özalp, dekanlar, akademik ve idari çalışanlarımız ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra, etkinliğe konuk konuşmacı olarak katkı sunan  üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğretim üyemiz Prof. Dr. Cengiz Gökşen'in sunumuyla devam etti. Prof. Dr. Cengiz Gökşen, sunumunda İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatına değindi. İstiklal Şairi Mehmet Akif'in milli duyguları ve vatan sevgisiyle kaleme aldığı marşımızın önemini vurgulayan Prof. Dr. Cengiz Gökşen, katılımcılara marşın tarihsel, kültürel ve milli önemini aktardı. İstiklal Marşı'nın yazıldığı dönemin bağlamı ve sosyolojik yapısıyla ilgili çarpıcı örnekler paylaşarak, marşın toplumsal bilinç ve milli kimlik oluşumundaki rolüne vurgu yaptı.

Program kapsamında, Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencilerimiz tarafından okunan ‘‘İstiklal Marşı'nın 10 kıtası’’, "Uyan’’, ‘‘Gençliğimizin Hepsi Helal" ve "Kabul Edildi İstiklal Marşı" şiirleri, katılımcılardan beğeni ve alkış topladı. 

Etkinliğe katkılarından dolayı konuşmacı Prof. Dr. Cengiz Gökşen’e ve şiir dinletisi sunan öğrencilerimize teşekkür belgesi Rektör Vekili Prof. Dr. Coşkun Özalp tarafından takdim edildi. Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

16 Mart 2024 (Bu haber 118 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818