Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz, 31. Avrupa Yükseköğrenim Konferans ve Eğitim Fuarına Katıldı

Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından düzenlenen Avrupa'nın en büyük, dünyanın ikinci büyük uluslararası yükseköğretim zirvesi EAIE Konferans ve Eğitim Fuarı'nın 31'incisi, 24-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki şehrinde 95 ülkeden yaklaşık 6000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

                                                                                                              

           

                            

EIAE 2019 kapsamında kampüs turları, seminerler, konferanslar, çalıştaylar, oturumlar ve özel etkinlikler de yer aldı. Ayrıca uluslararası yükseköğretime katkılarından dolayı pek çok kuruma çeşitli alanlarda ödüller verildi. Zirve, Türk üniversiteleri için akademik işbirlikleri geliştirmek, kurumların tanınırlığını artırmak için önemli bir platform niteliği taşımaktadır.

EAIE 2019’a Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin misyonları, vizyonları, eğitim faaliyetleri ve uluslararası fırsatlarını tanıtmak üzere Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Murat TÜRK'ü temsilen üniversitemiz Dış ilişkiler ve Erasmus kurum koordinatörü & İİBF Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu ve Dış İlişkileri Birimi çalışanlarından Öğr. Gör. Funda Özbakır Kuzu ve Öğr. Gör. Göksel Coşkun katıldı.

Fuarda farklı ülkeler ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan Erasmus+ ve Mevlana Programı kapsamında işbirliği kurmak ve uluslararası öğrenci potansiyelini artırmak amacıyla dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan üniversiteler ile temaslarda bulunuldu.

Üniversitemiz Dış ilişkiler ve Erasmus kurum koordinatörü & İİBF Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, EAIE Konferans ve Eğitim Fuarı’nda Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin uluslararasılaşma hedefi dorultusunda, Avrupa çapındaki yükseköğretim kurumları arasında işbirliğini güçlendirmek ve değişim programları kapsamında ortaklık imkanlarını çeşitlendirmenin yanı sıra bu kuruluşların uluslararası tanınırlığını artırmak üzere Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (EAIE) tarafından her yıl düzenlenen uluslararası yükseköğretim fuarına katılıma önem verdiklerini vurguladı.

Üniversitemiz Dış İlişkiler Birimi, 2011-2012 akademik yılı itibari ile ulusal ve uluslararası değişim faaliyetlerini yürütmekte olup, 2011 yılından  bu yana hareketlilik faaliyet sayısı yıllık ortalama 100'ün üzerinde öğrenci ve personelin kısa ya da uzun süreli faaliyetlerden faydalanılmasına olanak sağlamaktadır.

 

    

2 Ekim 2019 (Bu haber 1269 defa görüntülendi)
İletişim
Dış İlişkiler Birimi Karacaoğlan Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Batı Girişi EG-Blok Zemin Kat 80000 Merkez/OSMANIYE
03288271000
03288250097
disiliskiler@osmaniye.edu.tr