Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
CukurovaMed Erasmus+ Staj Konsorsiyumu 2017/2018 İlk Toplantisi Yapildi

Erasmus+ Programı Ana Eylem 1 kapsamında; üniversitemiz Dış İlişkiler Birimi tarafından, 2014-2016 döneminde Erasmus+ ( Plus ) Programı kapsamında Staj Hareketlilik faaliyeti gerçekleştirmek amacı ile Türk Ulusal Ajansı'na yapılan "Yükseköğretim Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu" başvurularının değerlendirme süreci sonunda Çukurova Üniversitesi Koordinatörlüğünde dört bölge üniversitesi (Çağ Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi) ile Adana Sanayi Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülmesi düşünülen ‘'Erasmus Staj Konsorsiyumu'' başvurusu uygunluk ve kalite değerlendirmesi aşamalarında başarılı olarak, 2014 yılında başvuruda bulunan 12 konsorsiyumdan biri olarak akredite olmuştu. 

Söz konusu konsorsiyum kapsamında, aynı ortaklar bir araya gelerek 2017-2018 Dönemi için proje başvurusunda bulunmuş, proje kabul edilmiş ve Ulusal Ajans tarafından 82 bin 350 Avro hibe tahsis edilmiştir. ÇukurovaMED Staj Konsorsiyumu adı verilen projenin ikinci toplantısı konsorsiyum ortaklarıın katılımıyla ÇÜ Dış İlişkiler Birimi Toplantı salonunda ÇukurovaMed Staj Hareketliliği Danışmanı Uzm. Aysun Özyol önderliğinde gerçekleştirilmişti. Konsorsiyum kapsamında 4. toplantı  Okt. Semra Sadık Krupka önerliğinde 06 EKim 2017 tarihinde, Adana’da bulunan Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Üniversitemiz Dış İlişkiler ve Erasmus Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Serpil UÇAR ve Erasmus Program Sorumlusu Uzm. Funda ÖZBAKIR’ın katılmış olduğu proje toplantısında; hareketliliğin ECHE kurallarına   uygun nitelikte yürütülmesi açısından yapılacak olan faaliyetlerin organize edilmesi ve yapılması gerekenler, izlenmesi gereken süreç ve konsorsiyum ortakları arasında hibe dağılımı gibi konular ele alınmıştır. Toplantıda ayrıca konsorsiyum sürecinde personel hareketliliği kapsamında, işletmelerden kurumlara ders/seminer vermek amacıyla davet edilecek ve gönderilecek personel ve detayları hakkında ortaklar arasında fikir paylaşımları yapılmış olup, faaliyetten tüm ortakların eşit oranda yararlanmaları kararlaştırılmıştır.

11 Ekim 2017 (Bu haber 1959 defa görüntülendi)
İletişim
Dış İlişkiler Birimi Karacaoğlan Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Batı Girişi EG-Blok Zemin Kat 80000 Merkez/OSMANIYE
03288271000
03288250097
disiliskiler@osmaniye.edu.tr