Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Erasmus+ Programı İstişare Toplantısı Tunceli Munzur Üniversitesinde Yapıldı

Erasmus+ Programı faaliyetlerinden Yükseköğretimde Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında 11-12 Eylül 2017 tarihleri arasında 2006 yılı ve sonrasında kurulan üniversitelerin katılımıyla İstişare Toplantısı Munzur Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. İstişare toplantısına Tunceli Valisi Tuncay SONEL, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İPEK, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Mesut KAMİLOĞLU, Türkiye Ulusal Ajansı Yükseköğretim Birimi Koordinatörü Hür GÜLDÜ ve Yükseköğretim Birimi Uzmanı Özlem YÜCEL, 2006 yılı ve sonrasında kurulan Yükseköğretim Kurumları temsilcileri katıldı. İstişare toplantısında  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ni Erasmus+ Program Sorumlusu Uzm. Gülsüm ŞİMŞEK temsil etmiştir.

                                                                  

İstişare toplantısı kapsamında 2006 yılı ve sonrası kurulan Üniversitelerimizin Erasmus+  Programı uygulamasında karşılaştıkları kurumsallaşma, hibelerin etkin ve verimli kullanımı, uluslararasılaşma, vize problemi, Erasmus ofislerinde çalışan personelin niteliği ve niceliği, öğrencilerin dil yetersizliği, gelen öğrenci problemi, ikili anlaşma problemi, öğrencilerin staj yeri bulma sorunları tartışıldı ve çözüm önerileri sunuldu.

 

Toplantı programı Siirt Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Halil ÖZDEMİR ve KTO Karatay Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatör Yrd. Gülsüm MEZGEL YARTAŞ’ın yaptıkları bilgilendirme sunumları ile sona erdi.

2 Ekim 2017 (Bu haber 2608 defa görüntülendi)
İletişim
Dış İlişkiler Birimi Karacaoğlan Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Batı Girişi EG-Blok Zemin Kat 80000 Merkez/OSMANIYE
03288271000
03288250097
disiliskiler@osmaniye.edu.tr