Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ, 28. Avrupa Yükseköğrenim Konferans ve Fuarına Katıldı

Yükseköğretimde kalite, uluslararasılaşma, işbirliği ve benzeri konularla ilgili çalıştay, toplantı ve seminerlerin yer aldığı Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği (European Association for International Education) tarafından düzenlenen Avrupa Yükseköğrenim Konferans ve Fuarı bu yıl İngiltere'nin Liverpool şehrinde 13-16 Eylül 2016 tarihlerinde 28.kez EAIE 2016 adı ile düzenlendi.

    

 

Liverpool Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen  akademik, idari, siyasi ve kültürel konularda üniversitelerarası işbirliğinin sağlanmasına yönelik bir organizasyon olan EAIE 2016 etkinliği, yaklaşık olarak 80 farklı ülkeden, 5000 üniversite ve 8000 katılımcıyı ağırladı.

Farklı üniversitelerden profesyonellerin buluştuğu toplantıya, üniversitemiz eğitim faaliyetlerini, imkanlarını, eğitim çalışmalarını, misyonlarını ve vizyonunu tanıtmak, üniversitemizle işbirliklerini geliştirmek ve  yükseköğretimdeki yeni gelişmeleri takip etmek üzere, Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Güler YALÇIN katıldı.

Büyük ilgi toplayan ve dünyanın hemen her yerinden katılımın yapıldığı EAIE toplantısı Dünyanın 2. Büyük, Avrupa’nın ise en büyük fuarı olma özelliğine sahip.

Bölge ülkelerindeki üniversite adayı öğrencilerin çekim merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Üniversitemizi tanıtma fırsatı bulan üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Güler YALÇIN, EAIE süresince dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılarla buluşarak, Erasmus, Mevlana gibi öğrenci ve öğretim elemanı değişim programlarına yönelik ikili anlaşmalar için istişarelerde bulunma fırsatı yakaladı. Yeni dönem Erasmus+ Programı kapsamında  Avrupa Birliği dışındaki diğer ülkeler (Çin, Kore, Japonya, Singapur, Brezilya, Tayland)  ile de ikili işbirlikleri ve uzun vadeli ortaklıkların değerlendirildiği toplantıda, yeni anlaşmalar için hız kazanılmıştır.

Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi 2011-2012 akademik yılından bu yana ulusal ve uluslararası değişim faaliyetlerini yürütmekte olup, 2011 yılından  bu yana hareketlilik faaliyeti sayısı yıllık ortalama 100'ün üzerinde öğrenci ve personelin kısa ya da uzun süreli faaliyetlerden faydalanılmasına olanak sağlamaktadır.

26 Eylül 2016 (Bu haber 2222 defa görüntülendi)
İletişim
Dış İlişkiler Birimi Karacaoğlan Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Batı Girişi EG-Blok Zemin Kat 80000 Merkez/OSMANIYE
03288271000
03288250097
disiliskiler@osmaniye.edu.tr