Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
College of Nyíregyháza Öğretim Üyeleri Üniversitemizi Ziyaret Etti

Üniversitemiz tarafından daha önceki yıllarda Erasmus Değişim Programı kapsamında akademik ve idari olmak üzere ziyaretlerin gerçekleştirildiği Macaristan College of Nyíregyháza öğretim üyeleri tarafından OKÜ’ye ziyaret gerçekleştirildi. Erasmus Ders Verme ve Personel Hareketliliği kapsamında Üniversitemize gelen Macaristan College of Nyíregyháza Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Judit Csabai ve Prof. Dr. Zsolt Hercsik Üniversitemizde yüksek lisans öğrencileri ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Üniversitemizin Biyoloji Bölümü için yurtdışından gelen ilk konukları olarak, Biyoloji Bölümü Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Hüsniye Aka Sağlıker’in davetiyle ve açılış konuşmasıyla gerçekleşen ziyarette, Prof. Dr. Judit Csabai "Flora of Hungary", Prof. Dr. Zsolt Hercsik "Nature Conservation" başlıklı sunumlarını Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü yüksek lisans öğrencileri ve akademisyenlerine gerçekleştirdiler.


Fen Edebiyat Fakültesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, “Flora of Hungary" başlıklı sunumunda Prof. Dr. Judit Csabai Macaristan florasında tehlike altında olan bitki türlerinin tohumlarını toplayarak laboratuar ortamında çoğaltılması sonrasında tekrar doğaya bu bitkilerin ekiminden bahsederek bitki çeşitliliğin korunması adına çeşitli proje ve çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.  "Nature Conservation" başlıklı sunumuyla Prof. Dr. Zsolt Hercsik ise bazı önemli hayvan türlerinin korunma stratejileri hakkında öğrencileri bilgiler verdi.

Soru-cevaplar ile devam edilen sunumlar sonrasında Üniversitemiz adına hazırlanan armağanlar Biyoloji Bölümü Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Hüsniye Aka Sağlıker tarafından Prof. Dr. Judit Csabai ve Prof. Dr. Zsolt Hercsik’ e takdim edildi.

OKÜ Dış İlişkiler Koordinatörü – Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Yükselir’i de ziyaret eden konuklar ile ziyaret kapsamında Macaristan, Türkiye ve Osmaniye hakkında kültürel etkileşimde bulunma imkanı yakalanmıştır.

15 Ocak 2016 (Bu haber 2551 defa görüntülendi)
İletişim
Dış İlişkiler Birimi Karacaoğlan Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Batı Girişi EG-Blok Zemin Kat 80000 Merkez/OSMANIYE
03288271000
03288250097
disiliskiler@osmaniye.edu.tr