Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
3. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından 3'üncüsü düzenlenen  Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi, Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde başladı. 

6-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde gerçekleşen 3. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi açılış programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bülent Kırmızı, Üniversitemiz Tarih Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Atıcı Arayancan, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda Üniversitemiz öğrencisi katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 3. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’nde açılış konuşmasını Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bülent Kırmızı yaptı.

Daha sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, kısa bir konuşma yaptı. 3. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi için Osmaniye dışından gelen katılımcılara  hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,   "Türk dünyasında ortak bir Türkçe üzerinde muhakkak anlaşmamız gerekiyor. Bunu da sağlayacak olan bilim adamlarıdır. Türk dünyası coğrafyasında ana hedefimiz ortak Türkçe ortak dil olmalıdır. Kongrenin çok kıymetli sonuçlar vereceğini ümit ediyorum. Buna başta katkı sağlayan Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere bütün bilim adamlarına teşekkür ediyorum.” dedi. 

Konuşmaların ardından 3. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’nin ilk oturumu gerçekleşti. 1. Oturumda "Batı Avrupa’daki İki Dilli Türk Çocuklarında Ana Dili Sorunları (Almanya Örneği)" ile Prof. Dr. Muhammed Koçak, "Türkiye ve Kırgız Türkçelerindeki İnsan Karakterini ve Dış Görünüşlerini İfade Eden Sözler" başlığı ile Prof. Dr. Ceyhun Vedat Uyğur sunum yaptı.

Sunumların sonunda Prof. Dr. Muhammed Koçak’a Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,  Prof. Dr. Ceyhun Vedat Uyğur’a ise Üniversitemiz Tarih Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Atıcı Arayancan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. 

3. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’ne 1. Oturum sonrasında çevrim içi oturumlar ile devam edildi. Kongre 8 Kasım 2021 Cuma günü gerçekleşen son oturum ile sona erdi.

 

1 Ocak 1970 (Bu haber 334 defa görüntülendi)
İletişim
http//imtb.osmaniye.edu.tr/
03288273069
asiyeerdag@osmaniye.edu.tr