Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Kariyer Fuarı Başladı
Üniversitemiz tarafından 31 Mayıs-1 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Kariyer Fuarı, düzenlenen açılış programı ile başladı. 

Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi'nde düzenlenen açılış programına Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’ın yanı sıra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın sunuculuğunu sunucu Bengü Kantekin yaptı. Programın devamında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Kariyer Fuarının düzenlenmesinde katkısı olan Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Merkezi’ne, İŞKUR ve firma temsilcilerine teşekkür ederek; Fuara 25 firmanın stant açarak destek verdiğini söyledi.
Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun konuşmalarının devamında "Şehir-üniversite-sanayi ilişkilerine özen gösteren, temellerini bu doğrultuda atan, akademik birimlerinde istihdam olanaklarını öncelikli olarak değerlendiren bir üniversite olduk. 
Göreve geldiğimiz günden bu yana üniversite-sanayi iş birliği noktasında çeşitli projelere imza atıp farklı projeleri hayata geçirdik." dedi. OKÜ olarak Üniversite-sanayi işbirliğini en üst seviyelere çıkarmakta kararlı olduğumuzdan ve bu bağlamda üniversitemizde atılan adımlardan ve çalışmalardan da bahseden  Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Kariyer Fuarında firma tanıtımları, iş staj görüşmeleri, kariyer söyleşileri ve sektör buluşmalarının yer alacağını kaydetti.   

Programda konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise “Öğrencilerimizin, gelecekleri açısından çok kıymetli bilgiler edinecekleri bu fuarın düzenlenmiş olmasından dolayı başta Rektörümüz olmak üzere Üniversitemize teşekkür ediyorum. Kariyer Fuarı'nın, siz değerli arkadaşlarımıza hayırlı, başarılı bir gelecek sağlanmasına katkısı olacağına inanıyorum. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiğini görmekten de mutluluk duyuyorum.” diye konuştu. Vali Yılmaz, sözlerinin devamında, “Kariyer belirlemede, hayatımızın mutlu ve başarılı bir şekilde sürmesi için doğru tercih çok önemli, belli bir aşamadan sonra bunun geri dönüşü çok zor ve zahmetli oluyor. Dolayısıyla zamanında, yerinde ve işin başında doğru tercihleri yapmak çok önemli.” dedi. Sözlerinin son bölümünde kendi eğitiminden ve kariyer tercihlerinden söz eden Vali Yılmaz, hedef belirlemenin ve disiplinli çalışmanın önemini belirterek, “Sizlere tavsiyem, inandığınız yolda yürüyün, hedef koyun ve bunun gereklerini mutlaka yapın. Çünkü ömrümüzün çok önemli bir kısmı mesleğimizle geçer. Eğer mesleğimizi severek yaparsak, hayallerimizdeki mesleği yaparsak hem başarılı oluruz hem de mutlu oluruz. Mutlu olunca sağlıklı oluruz, sağlıklı ve mutlu olunca da etrafımıza daha faydalı oluruz.” dedi. Vali Yılmaz, sözlerini Kariyer Fuarının hayırlı olması temennisi ile bitirdi.

Program, Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları tarafından hazırlanan müzik dinletisiyle devam etti. Daha sonra sektör temsilcileri tarafından öğrencilere yönelik sunumlar gerçekleştirildi. Sunumlar sonrasında Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, sunumlarını gerçekleştirenlere plaket takdim etti. 

Kariyer Fuarı, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, konuklar, sektör temsilcileri ve üniversitemiz akademik çalışanlarının katılımlarıyla açılış kurdelesinin kesimi ile devam etti.  Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, 15 Temmuz Şehitler Amfisi önünde kurulan stantları gezerek firma temsilcilerinden bilgiler aldı. 

Kariyer Fuarının birinci gün etkinliğinde Tosyalı Toyo Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Tosyalı, ‘Sürdürülebilirlik ile Şekillenen Yeni Sanayi ve Kariyer Vizyonu’, Gaziantep LIV Hospital Başhekimi Doç. Dr. Celalettin Karatepe, ‘Sağlık Sektöründe Kariyer Yönetimi’, SASA Polyester Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mustafa Kemal Öz, ‘Kariyer Çalışmaktır’, Kariyer Koçu, Eğitmen, İnovasyon & Girişimcilik Mentörü Çiğdem Sezer, ‘Kariyer Yolculuğuna Koçluk Bakışı’, Rektörlük Büyük Salonda ise Arkeolog, Kaptanpaşa Antik Kenti Kazı Başkan Yardımcısı Kerim Tülüce, 'Arkeoloji Alanında Kariyer’, Maraton Eğitim Kurumları Öğretmeni Fatma Hilal Teke, ‘Kariyer Yolculuğunda Tarih’, Osmaniye ili Bahçe İlçesi Kaymakamı Aziz Kayabaşı, 'Eğitim Süreci, İdari ve Akademik İlerlemesi Konusunda Bilgi, Deneyim ve Tecrübe Paylaşımı’ ve Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak,  ‘İlahiyat Fakültesi Mezunları için Kariyer Fırsatları’ başlıklı sunum gerçekleştirdi. Kariyer Fuarının birinci günü sunumlar sonrasında katılımcılara plaket takdim edilmesi ile sona erdi.

Kariyer Fuarımız 1 Haziran 2022 tarihinde de 15 Temmuz Şehitler Amfisi ve Rektörlük Büyük Salonda saat 10. 00'da başlayan   etkinlik programları ile devam edecektir.  

Kariyer Fuarımızın etkinlik programına https://osmaniye.edu.tr/duyuru-17023-Kariyer_Fuari_ linkinden ulaşabilirsiniz.
1 Haziran 2022 (Bu haber 555 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818