Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı Açıldı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü tarafından kamu ve özel sektöre yönelik olarak mühendislik, teknoloji ve yönetim bilgisi ile ilgili teknik ve becerileri kazandırmaya yönelik bir lisansüstü eğitimi olan Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programının (2. Öğretim) açılması teklifi YÖK tarafından kabul edildi.

Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için emek sarfeden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’a teşekkür eden ve konuya ilişkin açıklamada bulunan Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, “Bu kapsamda aktif olarak çalışan veya çalışma arzusunda olan lisans mezunu kişilere ileri teknoloji sanayi kuruluşlarında ürün ve süreç tasarımı, Ar-Ge ve inovasyon, girişimcilik ve yönetme konularında liderlik ve yöneticilik rollerini üstlenebilecek vasıflar kazandırmayı amaçladık.” dedi. 

Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programının Üniversitemiz için hayırlı olmasını dileyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ise “Bu program insanlarımızı, Liderlik, Ar-Ge, Girişimcilik, Yöneticilik, Yapay Zekâ, Yapay Sinir Ağları, Veri Madenciliği, Kalite Yönetim Sistemleri, Ölçme Tekniği, İnsan kaynakları Yönetimi, Üretim Planlama, MATLAB, Yalın Üretim Teknikleri, Karar Verme Teknikleri, İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında kendilerini profesyonel yaşama hazırlamalarını sağlayacak.” dedi.

1 Ocak 1970 (Bu haber 1752 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
fbe@osmaniye.edu.tr