Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ ENERMER 2022 Yılı Eğitim Faaliyetlerini Gerçekleştirmiş Olduğu Son Eğitimle Tamamladı
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından alınan yetki çerçevesinde, üniversitemiz Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) 2022 yılı eğitim faaliyetlerinin  sonuncusu olan "Enerji Yöneticisi Sertifika Eğitimini" 12–23 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un da ziyarette bulunduğu eğitime, İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünde (İZSU) görev yapan 20 kişilik Mühendis grubu ile birlikte toplam 30 Mühendis katılım sağladı. 2 modül halinde verilen eğitimin, I. modülü Microsoft Teams programı kullanılarak uzaktan eğitim şekilde online olarak canlı dersler halinde, II. modülü ise Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Karacaoğlan Yerleşkesi içerisinde yer alan Mühendislik Fakültesi Binasındaki derslik ve laboratuvarlarda gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade eden  kursiyerler, özellikle kampüsümüzü çok beğendiklerini ve eğitimleri çok verimli bulduklarını dile getirdiler. 

2022 yılında ENERMER tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi veren Merkez Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan, “ENERMER olarak 2022 yılı bizler adına verimli geçti. 2022 yılında 4’ü Sanayi & Bina Etüt Proje ve 13’ü de Enerji Yöneticisi Sertifika Eğitimi olmak üzere toplamda 17 eğitim gerçekleştirdik. Bu eğitimlere İstanbul, İzmir, Ankara, Muğla, Bursa, Adana, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır gibi 25’ten fazla farklı şehirlerden Mühendisler katılım sağladı. 2022 yılı eğitimlerine, İZSU, Petkim Petrokimya Holding (SOCAR), İpekyol Kalkınma Ajansı (İKA), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ETİMADEN), Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Adana Organize Sanayi Müdürlüğü (AOSB) gibi birçok kuruluşun personelleri ekip olarak katılım gösterdi. ENERMER olarak yıl içerisinde eğitim faaliyetleri dışında, bölgede yer alan birçok endüstriyel işletmeye Enerji-Etüt çalışmaları gerçekleştirdik ve işletmelerin enerji verimliliği konusunda mevcut durumunu yapılan değerlendirmelerle ortaya koyduk. Yapılan etüt çalışmaları sonucunda elde edilen bulgular ile enerji verimliliğinin artırılması için işletmelere önerilerde bulunduk. 2023 yılında da Bakanlıktan alınan yetki çerçevesinde hem eğitimlerimize hem de enerji etüt çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.” dedi.
27 Aralık 2022 (Bu haber 572 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
enermer@osmaniye.edu.tr