Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ, 2021 Yılında Da Dünyadaki Çevreci Üniversiteler Arasındaki Yerini Aldı
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, 2021 GreenMetric Dünya Çevreci Üniversiteler sıralamasında Türkiye’de 50. Dünyada ise 643. Çevreci Üniversite olmuştur.

Tüm dünyadan saygın üniversitelerin katıldığı uluslararasılaşmayı teşvik eden, sürdürülebilirlikle ilgili konulara dikkat çeken ve çevre bilinci konusunda küresel farkındalık yaratmayı amaçlayan bir platform olan GreenMetric’in 2021 sıralaması düzenlenen ödül töreni ile açıklandı.

Dünyadaki farklı Üniversitelerin Rektörleri ve GreenMetric temsilcileri ile yaklaşık 500 katılımcının yer aldığı ve Endonezya’da yapılan törene, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve Enerji Eğitim-Etüt, Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan da çevrimiçi olarak katıldı. Dünya genelinde 1000’nin üzerinde üniversitenin değerlendirildiği sonuçlarına göre Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi; Türkiye’de 50. Dünyada ise 643. Çevreci Üniversite olmuştur.
GreenMetric hakkında bilgi veren OKÜ ENERMER Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan, “GreenMetric, üniversite kampüslerindeki sürdürülebilirlik çabalarına dikkat çekerek üniversitelerde çevre konusunda küresel farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.  Bu platform üniversiteleri, sürdürülebilirlik konusuna göre uluslararası düzeyde değerlendirmektedir. Merkezimiz koordinasyonunda bu yıl ikinci kez başvurduğumuz GreenMetric platformunda, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak bir kez daha yer alıyor olmak bizleri sevindirmiştir. İlerleyen yıllarda sıralamada daha üstte yer almak için daha fazla çalışacağız.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay UZUN, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Üniversitemizin, ilk olarak 2020 yılında yer aldığı GreenMetric sıralamasında bu yıl daha yüksek bir puan ile yer alıyor olması bizleri mutlu etmiştir. Dünyadaki Çevreci Üniversiteler Listesi içerisinde olmak OKÜ ailesi olarak bizlerin çevresel konulara olan duyarlılığımızı göstermektedir. Üniversitemizde bundan sonra da yeşil ve temiz kampüs çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz ve bu alanda da Üniversitemizi daha üst seviyelere çıkarmak için daha fazla çalışacağız. 2021 GreenMetric sıralamasında Üniversitemizin üst sıralarda yer alması için çalışan başta Enerji Eğitim-Etüt,  Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. ” dedi.

GreenMetric Dünya Çevreci Üniversiteler Sıralaması ile ilgili ayrıntılı bilgilere http://greenmetric.ui.ac.id/ adresinden ulaşılabilir.
13 Ocak 2022 (Bu haber 928 defa görüntülendi)
İletişim
OsmaniyeKorkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
03288250097
enermer@osmaniye.edu.tr