Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Biyoçeşitlilik İzleme Teknikleri Başlıklı Program Düzenlendi


4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla üniversitemiz Biyoloji Bölümü ve üniversitemiz Hayvanları Koruma Kulübü işbirliği ile Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünün katkılarıyla “Biyoçeşitlilik İzleme Teknikleri” başlıklı program düzenlendi. 

Üniversitemiz Rektörlük Büyük Salonda düzenlenen “Biyoçeşitlilik İzleme Teknikleri” başlıklı programa üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Oktay Deniz, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile üniversitemiz öğrencileri katıldı. 

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsniye Aka Sağlıker'in programın önemine değindiği açılış konuşmalarının ardından  Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Oktay Deniz, Biyoçeşitlilik İzleme Teknikleri başlıklı sunum yaptı. Deniz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün faaliyetleri, Biyolojik Çeşitlilik İzleme Teknikleri, Yaban Hayatında Fauna Envanteri, Envanterin Önemi ve Fonksiyonu, Envanterle Amaçlanan Hususlar, Popülasyon Sayım Zamanları ve Metotları ve Doğrudan Sayım Teknikleri hakkında bilgiler verdi. 

Osmaniye’de fotokapan ile çekilen videoların gösterimi ile sunumunu tamamlayan Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Oktay Deniz’e, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından günün anısına teşekkür belgesi takdim edildi. 

Program Rektörlük fuaye alanındaki serginin gezilmesi ile son buldu.
5 Ekim 2022 (Bu haber 191 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi, Fen Edebiyat Fakültesi, 3. Blok, 2. Kat, Merkez/OSMANİYE
03288271000
03288250097
biyoloji@osmaniye.edu.tr