Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜ HAZAR, SPOR BİLİMLERİ DEKANLARI VE BESYO MÜDÜRLERİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Yüksekokul Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Kürşat HAZAR, Gençlik ve Spor alanında bilimsel araştırma ve geliştirme projelerinin niteliğini artırmak, nitelikli insan kaynağı gelişimine katkıda bulunmak, gençlerin; girişimciliğini desteklemek, bilime ilgisini artırmak, kişisel, bilimsel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan iş birliği protokolüne katıldı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında, gençlerin girişimciliğini desteklemek, bilime ilgisini artırmak, kişisel, bilimsel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, GSB binasında düzenlenen “Bilimsel Araştırma, Girişimcilik ve Gençlerde Bilimsel Farkındalığın Artırılmasına İlişkin İş Birliği Protokol İmza Töreni”ne katıldı. Bakan Kasapoğlu ve Bakan Varank, hazırlanan iş birliği protokolüne bakanlıkları adına imza attı.
İmzalanan protokol, TÜBİTAK 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programının geliştirilmesi, TÜBİTAK 1512 BİGG Programı çağrılarında spor teknolojileri alanında farkındalık oluşturulması, TÜBİTAK 1007 Programı kapsamında desteklenecek projelerde yüzde 50 eş finansman modelinin uygulanacağı Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı’nı, gençlik ve spor Alanında Ar-Ge yapmak üzere nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesinin desteklenmesi ve gençlerin bilime ilgisinin artırması ve gençlerin kişisel, bilimsel ve sosyal gelişimine katkı sağlanması başlıklarını kapsıyor.

7 Temmuz 2021 (Bu haber 656 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
besyo@osmaniye.edu.tr