Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
2021 YKS Sonuçlarına Göre Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazananların Dikkatine

Sevgili öğrencimiz,
 
Binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt  işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
PTT şubelerinden edinebileceğiniz e-devlet şifresi ile 04 - 08 Eylül 2021  tarihleri (dahil) arasında www.turkiye.gov.tr adresinden kaydınızı online yaparak elektronik kayıt belgenizi alabileceksiniz. İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında açılacak olan 'Üniversite E Kayıtseçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
 
      Üniversite e-Kayıt Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ
Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri GEREKMEMEKTEDİR. 
Online kayıt yaptıramayan öğrencilerimizin 06 - 10 Eylül (dahil) tarihleri arasında Üniversitemize gelerek, Nüfus Cüzdanı, ÖSYS sonuç belgesi ve lise diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ile şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.

 

2021-2022 eğitim-öğretim yılı ders kayıtları 20 - 24 Eylül 2021 tarihleri arasında, dersler ise 27 Eylül 2021 tarihinde başlayacaktır. 

https://obs.osmaniye.edu.tr/  Öğrenci Bilgi Sistemine giriş  yapabilmek için 

Şifre Sıfırla bağlantısını kullanarak

Kimlik bilgilerinizle veya eposta bilginizle şifrenizi edinebilirsiniz. 
Öğrenciler sistem üzerinden yaptıkları ders kayıtlarını 27 Eylül - 01 Ekim 2021 tarihleri arasında danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir. 
Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan bütünleme veya tek ders sınavına girecek öğrenciler için geçici kayıt yapılacak olup, 31 Aralık 2021 tarihine kadar mezuniyetlerini belgelemeleri gerekmektedir.  Anılan tarihe kadar mezuniyetini belgeleyemeyenlerin kayıtları silinecektir.
Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir.
İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenim ücretlerini ders kayıt haftasında (20 - 23 Eylül 2021) ödeyeceklerdir. Bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 20 - 23 Eylül 2021  günü mesai bitimine kadar öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Öğrenim ücretinizi yatırabilmek için ATM'lerin 
"Ödeme İşlemleri"
"Eğitim/Sınav Ödemeleri"
"Üniversite Ödemeleri"
"Anlaşmalı Üni. Ödemeleri"
"Yurtiçi Üniversiteler"
"Lütfen Ödeme Yapacağınız Üniversitenin İl Plaka Kodunu Giriniz" yazan bölüme "80" yazıp "GİRİŞ" tuşuna basarak
"Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi" menüsünden öğrenci numaranızı girerek yatırabilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık kurulu raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız 

Dikkat Edilecek Hususlar:

* Üniversitemize  kaydını yaptıran öğrenciler, daha önce kayıtlı bulundukları yükseköğretim kurumunda başarmış oldukları dersler için, akademik takvimde belirtilen ders kaydının ilk gününden başlamak üzere, en geç on iş günü içinde, bölüm sekreterliğine muafiyet talebinde bulunabilirler. Muafiyet talebinde bulunmak isteyen öğrenci bir dilekçe ile başarmış olduğu dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile, bölüm sekreterliğine başvurması gerekmektedir.
* Lisans programlarında  İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunmakta olup İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi almak isteyenler (e-devlet üzerinden kayıt yaptıranlar hariç) Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okuluna 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında  başvurmaları gerekmektedir. 
* İlahiyat Fakültesine yerleşen öğrencilerimiz Hazırlık sınıfı için İlahiyat Fakültemize başvurması gerekmektedir.
* 08 Eylül 2021  tarihinde yapılacak olan, Üniversitemize kayıt yaptıran 1. Sınıf öğrencileri için ortak zorunlu yabancı dil (İngilizce)  dersleri muafiyet sınavına  katılmak isteyenlerin 06 - 10 Eylül 2021 tarihleri arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurmaları gerekmektedir. 
NOT 1: Düziçi  Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik ve Koruma Programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, tam teşekküllü resmi bir hastaneden aldıkları, eğitim süresince ve daha sonrasında Özel Güvenlik Personeli olarak çalışmasına fiziki ve ruhsal bir engelinin olmadığını belgeleyen, Heyet raporunu getirmeleri gerekmektedir.
NOT 2: 1999 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylardan kayıt esnasında lüzum görülmesi durumunda "Üniversiteye kayıt  olmasında askerlik yönünden bir sakınca olmadığına” ilişkin Askerlik Durum Belgesi istenecektir.

NOT 3: COVİD-19 Pandemisi nedeni ile karantina altında olan adaylar durumlarını belgeleyen evrakları, dilekçeleri ve kayıtta istenen belgeleri  ogrisleri@osmaniye.edu.tr adresine göndermeleri durumunda kayıtları yapılacaktır. Ders muafiyet talepleri için ilgili akademik birim ile görüşmeleri gerekmektedir. 

Sevgili Öğrencimiz, size en kaliteli hizmeti en kısa sürede vermek istiyoruz. Yukarıdaki açıklamaların yeterli olmadığını düşündüğünüz konular olması halinde, lütfen aşağıdaki telefon numarası üzerinden iletişime geçiniz.  Yoğunluk nedeni ile ulaşamamanız durumunda ise  ogrencidestek@osmaniye.edu.tr adresine talebinizi iletmeniz durumunda en kısa sürede iletişime geçilecektir.  

 

İletişim
Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi, 2006 Sokak No12 Kadirli/OSMANİYE/ e-mail kadirlisbbf@osmaniye.edu.tr
03288271000
kadirlisbbf@osmaniye.edu.tr