Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Hakkımızda

Enstitümüz Lisansüstü eğitim, öğretim, bilimsel araştırma ve uygulama yapan bir kurum olarak, sosyal ve beşeri bilimlerde kuramsal birikim elde edebilmek görevini yerine getirmek amacıyla Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü adı altında 29/05/2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı Kanun’un Ek 84. Maddesi (c) fıkrasına göre Rektörlüğe bağlı olarak kurulmuştur.

Enstitümüz 2010 yılında işletme anabilim dalı tezli yüksek lisans programıyla faaliyetlerine başlamıştır. Enstitümüz 9 Anabilim Dalı1 Sanat dalında10 tezli yüksek lisans5 tezsiz yüksek lisans ve 4 doktora olmak üzere 19 programıyla eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Enstitümüz, küreselleşen dünyadaki son gelişmeleri esas alarak, güncel koşullara uygun olarak ülke ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda yeni programlar açma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enstitümüz kuruluşundan bu yana, lisansüstü öğrencilere, sayısı her yıl artan nitelikli öğretim üyeleriyle daha iyi eğitim olanakları sunmaya devam etmektedir. Amacımız kaliteli akademik kadromuz ve seçkin eğitim-öğretim ortamımızla sosyal bilim dallarında yüksek lisans ve doktora programları açarak hem yükseköğretimin ihtiyaç duyduğu öğretim elemanlarını yetiştirmek, hem de özel sektörün ihtiyaç duyduğu yetenekli insan gücüne katkıda bulunmaktır.

İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000
sbe@osmaniye.edu.tr