Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
BÖLÜM HAKKINDA

BÖLÜM HAKKINDA 

  1. ÖSYM Bilgileri :

Öğrenim Dili      : Türkçe

Öğrenim Türü   : Örgün Normal Öğretim

       Puan Türü         : TYT         235,920   

                                

Süresi                 : 2 Yıl

Kontenjan          : Örgün Normal Öğretim : 45

                          

Tanıtım :

Bu bölümün müfredatı güncel olup pratik ve teorik olarak öğrencilere gerekli bilgileri en iyi şekilde verebilecek şekilde düzenlenmiştir. Elektrik konularının yanında elektronik, programlanabilir elektronik ve kontrol sistemleri de verilmektedir. Bölüm öğrencileri staj ve uygulamalarını ilde yer alan fabrikalarda ve kuruluşlarda yapmaktadırlar. Bölüme ait üç adet laboratuvar vardır. Öğrenciler ayrıca bilgisayar laboratuvarları, elektronik laboratuvarları gibi genel laboratuvarlardan da yararlanmaktadırlar.

Yapılan eğitimin amacı, öğretim ve bilimsel araştırmalar ile hedeflenen bilgili, kültürlü, yetkin, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi, girişimci bireyler yetiştirerek; ait olduğu toplumun ve tüm insanlığın ekonomik, sosyal ve kültürel zenginliğini arttırmaktır. Böylece bölgesel alanda etkili, ulusal alanda tercih edilen, ulusal ve uluslararası düzeyde yetkin ve işbirliğine açık bir eğitim ve araştırma kurumu olmak; ülkemizin ve bölgemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapmak, üniversite-sanayi-toplum işbirliğini sağlamada öncü olmak; mezunlarımızın ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, kültürel olarak donanımlı, araştırıcı, kamu ve özel sektörde aranan ve kabul gören bireyler olmasını sağlamak; katılımcılığa ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü oluşturarak bilgi yaratma ve yayma konularında öncülük etmesini sağlamaktır.

Kamu ve Özel Sektör Çalışma Alanları :

Endüstri ve iş dünyası iyi yetişmiş elektrik teknikerine ihtiyaç duymaktadır. Bu programda Elektrik tesisatçılığı, otomasyon, otomatik kontrol, enerji üretim iletim ve dağıtım, elektrik bakım ve arıza bulma gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Günümüzde elektrik enerjisine olan ihtiyaç tartışılmazdır ve gelişmişliğin bir göstergesidir. Bundan dolayı elektrik teknikerleri tüm sektörlerde geniş iş imkânlarına kavuşabilmektedirler. Öğrenciler mezun olduktan sonra endüstride ve kamu sektöründe mesleği ile ilgili alanlarda bilgi ve beceri sahibi olmaktadırlar. Mezunlar günümüzde başta sanayi kuruluşları olmak üzere Kamu Sektöründe, Bankalarda, Otellerde, Ticari Kuruluşlarda, Elektrik Santrallerinde, İnşaat sektöründe iş bulabilmektedir. Ayrıca şahsa ait işlerini de açabilmektedirler.

Dikey Geçiş Sınavı ile Geçilebilecek Lisans Bölümleri :

Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği

Biyomedikal Mühendisliği 

Elektrik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektronik Mühendisliği 

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği 

Enerji Sistemleri Mühendisliği 

Enerji Yönetimi

Fizik, Fizik Mühendisliği

Havacılık Elektrik ve Elektroniği 

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 

Mekatronik Mühendisliği 

Meteoroloji Mühendisliği

Uçak Elektrik ve Elektroniği

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

Uzay Mühendisliği

 

 
İletişim
Karacaoğlan Kampüsü 80000 OSMANİYE/TÜRKİYE
03288271000
03288250966
ahmetbulbul@osmaniye.edu.tr