Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bölüm Hakkında
Muhasebe ve Vergi Bölümü

 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı kamu ve özel sektör işletmelerinde hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir şekilde yürütülmesi için muhasebe alanında gerekli olan nitelikli ara  insan gücü yetiştirmektedir.

Eğitim sürecinde öğrencilere; muhasebeci olarak hukuki sorumluluklar ve mesleği ile ilgili mevzuatı takip etmenin önemi kavratılmakta, ticari hayatta kullanılan belgeleri tanıyabilme, düzenleyebilme özellikleri kazandırılmaktadır. Uygulamalı muhasebe dersleri bilgisayar ortamında verilerek öğrencilerin bilgisayar paket programlarını çalıştırabilme, alanıyla ilgili yazışmalar yapabilme, bilgi depolayabilme, depolanmış bilgileri kullanabilme becerileri kazanabilmeleri hedeflenmektedir. 

4 dönem boyunca verilen meslek dersleri ve mesleği destekleyici derslerin yanı sıra programın temel faaliyetlerinden biri de Endüstriye Dayalı Öğrenim (Staj) uygulamalarıdır. Staj süresi 30 iş günü olup öğrencilerin teorik olarak almış oldukları bilgi ve becerileri endüstriyel ortamda uygulama olanağı sağlanmaktadır.

Program mezunları “Muhasebe Meslek Elemanı” unvanı kazanırlar.
Çalışma Alanları

 Program 2 yıllık olup, mezunlar  lisans  tamamlayıp yasal şartları sağladıktan sonra kendi adına Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik mesleğini icra edebileceği işyeri açıp çalıştırabilecek, muhasebe ve vergi konularında hizmet veren mali müşavirlik büroları, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarının muhasebe servislerinin ihtiyacı olan sorumluluk üstlenebilecek niteliklere sahip olmaktadırlar.

Ayrıca program mezunları büyük kuruluşların muhasebe, finans ve denetim birimlerinde, bankalar, sigorta şirketleri, finans şirketleri, turizm, inşaat ve endüstri işletmeleri gibi birçok kamu ya da özel sektör işletmelerinde iş imkanı bulabilmektedirler.
Dikey Geçiş Sınavı ile Lisans Tamamlama

Mezunlarımız Dikey Geçiş Sınavına girerek, ilgili alanlarda lisans tamamlama hakkına sahiptirler.

 
22 Eylül 2023