Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Ders Listesi

 

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ

LİSANS PROGRAMI DERS LİSTESİ

 

1. SINIF / 1.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT113

Analiz I (Calculus I)

 

 

Z

4

2

0

6

5

6

2

MAT115

Soyut Matematik I (Abstract Mathematics I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

4

3

MAT111

Analitik Geometri I (Analytic Geometry I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

3

4

MAT117

Matlaba Giriş (Introduction to MATLAB)

 

 

Z

2

2

0

4

3

3

5

YDL101

Yabancı Dil I (Foreign Language I)

 

 

Z

2

1

0

3

2,5

5

6

MAT103

Fizik I (Physics I)

 

 

Z

4

0

0

4

4

4

7

TDL101

Türk Dili I (Turkish I)

 

 

Z

2

0

0

2

2

2

8

DOY101

Dijital Okuryazarlık (Digital Literacy)

 

 

Z

2

0

0

2

2

3

TOPLAM

 

22

5

0

27

24,5

30

 

 

1. SINIF / 2.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT114

Analiz II (Calculus II)

 

 

Z

4

2

0

6

5

7

2

MAT116

Soyut Matematik II (Abstract Mathematics II)

 

 

Z

3

0

0

3

3

4

3

MAT112

Analitik Geometri II (Analytic Geometry I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

4

4

MAT118

Latexe Giriş (Introduction to Latex)

 

 

Z

2

2

0

4

3

4

5

YDL102

Yabancı Dil II (Foreign Language II)

 

 

Z

2

1

0

3

2,5

5

6

MAT104

Fizik II (Physics II)

 

 

Z

4

0

0

4

4

4

7

TDL102

Türk Dili II (Turkish II)

 

 

Z

2

0

0

2

2

2

TOPLAM

 

20

5

0

25

22,5

30

 

 

2. SINIF / 3.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT201

Lineer Cebir I (Linear Algebra I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

2

MAT203

Diferansiyel Denklemler I (Differential Equations I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

3

MAT205

Analiz III (Calculus III)

 

 

Z

4

2

0

6

5

7

4

MAT207

Olasılık (Probability)

 

 

Z

3

0

0

3

3

5

5

ATA101

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I (Atatürk's Principles and History of Turkish Revolution I)

 

 

Z

2

0

0

2

2

2

6

MATSEC3YY

Matematik 3.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

2

2

0

4

3

4

TOPLAM

 

17

4

0

21

19

30

 

 

2. SINIF / 3.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI SEÇMELİ DERSLERİ

Bu seçmeli ders grubu için bu yarıyıl tamamlanması gereken asgari değer : 4 AKTS

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? ***

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT

Ulusal kredi

AKTS Kredisi

1

MAT209

Mathematica (Mathematica)

 

S

2

2

0

4

3

4

2

MAT211

Maple (Maple)

 

S

2

2

0

4

3

4

3

MAT213

Magma (Magma)

 

S

2

2

0

4

3

4

 

 

2. SINIF / 4.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT202

Lineer Cebir II (Linear Algebra II)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

2

MAT204

Diferansiyel Denklemler II (Differential Equations II)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

3

MAT206

Analiz IV (Calculus IV)

 

 

Z

4

2

0

6

5

7

4

MAT208

İstatistik (Statistics)

 

 

Z

3

0

0

3

3

5

5

ATA102

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II (Atatürk's Principles and History of Turkish Revolution II)

 

 

Z

2

0

0

2

2

2

6

MATSEC4YY

Matematik 4.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

2

2

0

4

3

4

TOPLAM

 

17

4

0

21

19

30

 

 

2. SINIF / 4.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI SEÇMELİ DERSLERİ

Bu seçmeli ders grubu için bu yarıyıl tamamlanması gereken asgari değer : 4 AKTS

 

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? ***

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT

Ulusal kredi

AKTS Kredisi

1

MAT210

C Programlama (C Programming)

 

S

2

2

0

4

3

4

2

MAT212

Fortran (Fortran)

 

S

2

2

0

4

3

4

3

MAT214

Python (Python)

 

S

2

2

0

4

3

4

4

MAT216

Akademik Türkçe (Academic Turkish)

 

S

3

0

0

3

3

4

 

 

 

3. SINIF / 5.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT301

Kompleks Fonksiyonlar Teorisi (Theory of Complex Functions)

 

 

Z

4

2

0

6

5

6

2

MAT303

Kısmi Diferansiyel Denklemler I (Partial Differential Equations I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

3

MAT305

Nümerik Analiz (Numerical Analysis)

 

 

Z

2

2

0

4

3

6

4

MAT307

Diferansiyel Geometri I (Differential Geometry I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

5

MAT309

Soyut Cebir I (Abstract Algebra I)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

TOPLAM

 

15

4

0

19

17

30

 

 

3. SINIF / 6.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT304

Kısmi Diferansiyel Denklemler II (Partial Differential Equations II)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

2

MAT306

Genel Topoloji (General Topology)

 

 

Z

4

0

0

4

4

6

3

MAT308

Diferansiyel Geometri II (Differential Geometry II)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

4

MAT310

Soyut Cebir II (Abstract Algebra II)

 

 

Z

3

0

0

3

3

6

5

MATSEC6YY

Matematik 6.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

3

0

0

3

3

6

TOPLAM

 

16

0

0

16

16

30

 

 

3. SINIF / 6.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI SEÇMELİ DERSLERİ

Bu seçmeli ders grubu için bu yarıyıl tamamlanması gereken asgari değer : 6 AKTS

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? ***

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT

Ulusal kredi

AKTS Kredisi

1

MAT312

Reel Analiz (Real Analysis)

 

S

3

0

0

3

3

6

2

MAT314

Matematik Tarihi (History of Mathematics)

 

S

3

0

0

3

3

6

3

MAT316

Gönüllülük Çalışmaları (Voluntary Works)

 

S

1

2

0

3

2

4

 

 

4. SINIF / 7.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI ZORUNLU DERSLERİ

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? *****

İntibak Dersi mi? ****

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT **

Ulusal kredi

AKTS Kredisi **

1

MAT401

Bitirme Tezi I (Thesis I)

 

 

Z

0

2

0

2

1

5

2

MATSEC7YY

Matematik 7.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

3

0

0

3

3

5

3

MATSEC7YY

Matematik 7.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

3

0

0

3

3

5

4

MATSEC7YY

Matematik 7.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

3

0

0

3

3

5

5

MATSEC7YY

Matematik 7.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

3

0

0

3

3

5

6

MATSEC7YY

Matematik 7.YY Seçmeli Dersler

 

 

S

3

0

0

3

3

5

TOPLAM

 

15

2

0

17

16

30

 

 

4. SINIF / 7.YARIYIL*

ANADAL ÖĞRETİM PROGRAMI SEÇMELİ DERSLERİ

Bu seçmeli ders grubu için bu yarıyıl tamamlanması gereken asgari değer : 25 AKTS

 

Etkinlik Saati

 

Sıra Numarası

 

DERSİN ADI (DERSİN İNGİLİZCE ADI)

Dersin ön koşulu var mı? ***

Zorunlu/Seçmeli

Teorik

Uygulama

Laboratuvar

TOPLAM SAAT

Ulusal kredi

AKTS Kredisi

1

MAT403

Fonksiyonel Analiz (Functional Analysis)

 

S

3

0

0

3

3

5

2

MAT405

Uygulamalı Diferansiyel Denklemler I (Applied Differential Equations I)

 

S

3

0

0

3

3

5

3

MAT407

Fourier Analizi (Fourier Analysis)

 

S

3

0

0

3

3

5

4

MAT409

Popüler Olasılık (Popular Probability)

 

S

3

0

0

3

3

5

5

MAT411

Öklid Dışı Geometriler (Non-Euclidean Geometries)

 

S

3

0

0

3

3

5

6

MAT413

Sayılar Kuramı (Number Theory)

 

S

3

0

0

3

3

5

7

MAT415

Kesirli Diferansiyel Denklemler (Fractional Differential Equations)

 

S

3

0

0

3

3

5

8

MAT417

Matlab Uygulamaları I (MATLAB Applications I)

 

S

3

0

0

3

3

5

9

MAT419

Uygulamalı Matematik I (Applied Mathematics I)

 

S

3

0

0

3

3

5

10

MAT421

Diferansiyel Denklemler İçin Nümerik Yöntemler (Numerical Methods for Differential Equations)

 

S

3

0

0

3

3

5

11

MAT423

Dönüşümler ve Geometriler (Transformations and Geometries)

 

S

3

0

0

3

3

5

12

MAT425

Tensör Geometri (Tensor Geometry)

 

S

3

0

0

3

3

5

13

MAT427

Cisimler Kuramı (Field Theory)

 

S

3

0

0

3

3

5

14

MAT429

Modül Teorisi (Module Theory)

 

S

3

0

0

3

3

5