Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bölüm Tanıtımı
 

 İŞLETME BİLİMİ NEDİR?

İşletme Bilimi; bilgi, insan kaynağı, teknoloji, finansal kaynak ve benzeri güncel üretim faktörlerini en etkin ve verimli bir şekilde kullanarak; uzun dönemde kâr, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk amaçlarını yerine getirmek için ekonomik mal ve hizmet üretmek amacıyla kurulmuş iktisadi birimler ve bu birimleri inceleyen bilim dalıdır. 

İŞLETME BÖLÜMÜ ALINAN DERSLER

Bölümümüzde verilen işletme derslerinin temel amacı kaynakların etkin ve verimli kullanımını sağlayacak doğru kararlar verebilen bireyler yetiştirmektir. Bunun yanında bölümümüz işletmeciliğin temel kural ve ilkelerini teorik ve uygulamalı biçimde vermeyi; iş dünyasına analitik düşünce kabiliyetine sahip insan kaynağı sağlamayı; işletme kavramını, işletmelerin yerine getirdiği işlevleri, iç ve dış çevresini tanıyan, analizini yapabilen, sorunlara çözüm önerileri üretebilen, sağlıklı kararlar alabilen, finans, muhasebe, pazarlama gibi çeşitli alanlarda yöneticiler ile işletmeciler yetiştirmeyi de amaçlamaktadır. 

İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNLARI ÇALIŞMA ALANLARI NELERDİR?

Genel olarak işletme bölümü mezunları kamu sektöründe ve özel sektörde yönetici statüsünde çalışma fırsatı bulabilmektedirler. Daha özelde ise bankacılık, sigortacılık, maliyecilik, idari hakimlik, akademisyenlik, insan kaynakları uzmanlığı, üretim yönetimi, pazarlama uzmanlığı, yatırım ve finans uzmanlığı, borsacılık, maliye hesap uzmanlığı, danışmanlık vb. birçok alanda işletme bölümü mezunları istihdam edilmektedir.


22 Eylül 2023
İletişim
Karacaoğlan Yerleşkesi F Blok 80000 OSMANİYE
03288271000
03288251866
mfatihacar@osmaniye.edu.tr