Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Dış İlişkiler Kurum Koordinatörünün Mesajı

21. yüzyılda giderek küreselleşen dünyamızda uluslararasılaşma; üniversitelerin ulusal ve uluslararası düzeyde, dayanışma, iş birliği, birlikte çalışma gibi kavramların ön plana taşındığı, kültürlerarası diyalog, müzakere ve etkileşimlerini artırmak, araştırma ve bilgiyi paylaşmak suretiyle dışa açılmaları amacıyla kullandıkları en etkin araçlardan biri haline gelmiştir. Bu bağlamda Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) 2010 yılından bu yana geliştirmiş olduğu uluslararasılaşma stratejileriyle gerek Avrupa gerekse de Avrupa dışı ülkelerle yapmış olduğu 200’e yakın iş birlikleri ve kurulduğundan bu yana 50 civarı AB projeleri sayesinde hedeflerini hayata geçirmiş ve geçirmeye devam etmektedir.

OKÜ Dış İlişkiler Birimi ve ona bağlı Erasmus+ Ofisi üniversitemizin uluslararasılaşma stratejileri kapsamında sahip olduğu dinamik potansiyeli ve üniversitemizin ayrıcalıklı fiziki şartları ile her yıl aktif bir şekilde dahil olduğu Erasmus+ ve diğer Avrupa Birliği projeleri sayesinde uluslararası platformlarda bir çekim merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerlemektedir. Üniversitemizin uluslararasılaşma stratejileri kapsamında attığı adımlar ve geliştirdiği projelerin akademik, ekonomik, politik, sosyal ve kültürel katkılarını bölgesel ve ulusal düzeyde görmek, bizleri yeni hedefler belirlemek ve bunları hayata geçirmek konusunda cesaret vermektedir.

Dış İlişkiler & Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü olarak üniversitelerin uluslararasılaşmasına ilişkin tarihsel perspektifleri ve ayrıca dünya üzerinde bu alanda başarıya ulaşmış ülke ve üniversiteleri esas alarak, öğrenci ve personelimiz için hızlı, dinamik ve esnek kararlar ile yapmış olduğumuz çalışmalarımıza devam edeceğiz.

İş birliği yaptığımız ortaklarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Doç. Dr. Ceyhun YÜKSELİR

Dış İlişkiler & Erasmus+ Kurum Koordinatörü

22 Eylül 2023
İletişim
Dış İlişkiler Birimi Karacaoğlan Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Batı Girişi EG-Blok Zemin Kat 80000 Merkez/OSMANIYE
03288271000
03288250097
disiliskiler@osmaniye.edu.tr