Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Hibe Miktarları ve Seyahat Giderleri

Erasmus Personel hareketliliğinden faydalanacak personele verilecek olan günlük hibe miktarı gidilen ülke ile birlikte gidilen süreye göre aşağıdaki tabloda belirtilen tutarlar dikkate alınarak hesaplanır. 
Faaliyetten faydalanan personele ödenebilecek en yüksek günlük/haftalık hibe miktarı personelin öğretim /iş programında, ders verme hareketliliği ile ilişkili olarak karşı kurumla ortaklaşa akademik/eğitsel faaliyet yapıldığı görünen günler, eğitim alma ile ilgili olarak da mümkün olduğunca tam güne yakın olacak şekilde karşı kurumdan görevinin gerektirdiği bir eğitim almış olduğu görünen günler ile seyahat gerçekleştirdiği günlerin toplamı için hesaplanan tutardır. Erasmus Personel hareketliliğinden faydalanan personele verilen günlük/haftalık hibe kalacak yer, yeme içme masrafları, iletişim giderleri, yerel seyahat giderleri, sigorta masrafları gibi giderleri kapsar. Bu giderler için ayrıca ödeme yapılmaz.

Erasmus Personel hareketliliğinden faydalanan personel hareketliliğini katılım sertifikası ile belgelendirilmiş olması gerekmektedir. Faaliyet gerçekleştirilen günün haftas onuna denk gelmesi durumunda ilgili gün için hibe ödemesi yapılmaktadır.
Herhangi bir faaliyet içermeyen ya da karşı kurumla ortaklaşa akademik/eğitsel faaliyet yapıldığı belgelenemeyen günler için hibe ödemesi yapılmaz.
Seyahat gerçekleştirilen günler için (seyahat belgeleri ile desteklendiği takdirde ve 2 günden fazla olmamak şartı ile) hibe ödemesi yapılır.

Örnek hibe (harcırah) hesaplamaları:
(Örnek olarak verilen her bir durum için uygun bulunan seyahat gideri gerçekleşmeler üzerinden ödenecektir)
- Belçika’da, en az 8 saat ders vererek, 5 gün ders verme hareketliliği kapsamında faaliyet gerçekleştiren ve 2 gününü yolculukta geçiren (gidiş-dönüş günleri) bir yararlanıcıya ödenecek en yüksek günlük/haftalık hibe miktarı 7 gün üzerinden hesaplanır.

7 gün için hibe miktarı: 126*7= 882 € hibe ödemesi yapılır. 

Mesafe hesaplayıcı için tıklayınız (Distance Calculator) 

2017/2018 Akademik yılı Personel Hareketliliği Hibe Hesapları:

Günlük hibe miktarları (Avro)

1. Grup Program Ülkeleri; 

Birleşik Krallık, Danimarka, İrlanda, İsveç, Lüksemburg, Finlandiya, Norveç, Lihtenştayn, İzlanda; 153

2. Grup Program Ülkeleri;

Avusturya, Belçika, Fransa, İtalya,  Kıbrıs Rum Kesimi,  Yunanistan, Hollanda, Almanya, İspanya, Malta, Portekiz; 136 

3. Grup Program Ülkeleri; 

Slovenya,Estonya, Litvanya,Hırvatistan, Letonya, Makedonya’nın Yugoslav Cumhuriyeti, Slovak Cumhuriyeti, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti,  Macaristan, Polonya, Romanya; 119

* Ulusal Ajans tarafından 09.02.2018 tarihinde yayınlanan 2018 KA103 Uygulama El Kitabı dikkate alınarak güncelleme yapılmıştır.

 

Sorularınız için:

E-posta: erasmus@osmaniye.edu.tr

 

 

İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 80000 Fakıuşağı / OSMANİYE
03288271000
03288250097
erasmus@osmaniye.edu.tr