Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

 

Program Hakkında

Vizyon: Küreselleşen dünyada bilim ışığında, vereceği eğitim-öğretim ve yapacağı bilimsel araştırmalar ile ülkemizin teknolojik, ekonomik ve sosyal alanda çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunmaktır.

Misyon: Dış ticaret ile ilgili konularda yeterli alt yapıya sahip, alanında edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlayabilen ve değerlendirebilen, sorunları tanımlayabilen, mesleki plan ve projeleri gerçekleştiren ve çözüm önerileri geliştirebilen, güncel bilgilere ve küresel bakış açısına sahip, kültürel birikimi olan mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Amacı: Ülkemiz ekonomisinde yaşanan hızlı değişim ve gelişim, kalkınma politikalarının ihracata yönelik kalkınma modeline kayması, ihracatın teşvik edilmesi ile ülkemiz genelinde de dış ticaret işlemlerinin hızla artması ve gelecekte daha da artacağının aşikâr olduğu göz önüne alındığında, dış ticaret bilen, ihracat ve ithalat konularında yetişmiş, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisi için kalifiye elemana ihtiyaç olduğu ve gelecekte bu ihtiyacın hem bölgemiz hem de ülkemiz açısından daha da çok hissedileceği bir gerçektir. Bu kapsamda dış ticaret bölümünün amacı; Türk ekonomisinin artan dış ekonomik ilişkilerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmektir. Bu program sayesinde öğrenciler dış ticaret ve yönetim bilgileriyle donatılırlar.

Ekonomi, hukuk, muhasebe, işletme, yabancı dil gibi derslerin yanı sıra ağırlıklı olarak dış ticarete yönelik dersler alan öğrenciler staj yaparak iş deneyimi kazanmaktadırlar.

Dersler

Ders İçerikleri Ders Programı Ders Planı Bologna Bilgi PaketiTüm bölümlerimizde ilgili alanda 30 iş günü staj yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Akademik Personel


Öğr. Gör. Elif NAZLİ
Bölüm Başkanı

Lojistik Bölümü

Telefon : 0 328 827 10 00 Dahili : 5234
Akademik Web YÖKSİS Sayfası
 

Öğr. Gör. Süleyman Cem BOZDOĞAN
Bahçe Meslek Yüksekokulu

Telefon : 0 328 827 10 00 Dahili : 5221
Akademik Web YÖKSİS Sayfası
 

Kariyer

İstihdam Olanakları: Mezunlar,

Bununla birlikte, mezunlar Gümrük Müşavir yardımcısı olabilmektedirler.

Dikey Geçiş İmkanı: Lojistik Yönetimi,  Lojistik bölümlerinde lisans eğitimine devam edebilir.

İletişim
İslam Mahallesi Ali Farsakoğlu Caddesi No 66 Bahçe /OSMANİYE
03288612282
03288612658
bahcemyo@osmaniye.edu.tr