Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
LOJİSTİK PROGRAMI

Program Hakkında

Misyon : Bölümümüz, Lojistik alanlarındaki kuramsal bilgi ve uygulamayı birleştiren bir eğitim anlayışıyla, bilimsel yöntemleri etkin kullanabilen, dinamik ortamlara uyum sağlayabilen, akademik liyakat ve başarıya önem veren, karar mekanizmalarında katılımcı, şeffaf ve etik anlayışa sahip Lojistik Bölümü mezunları yetiştirmeyi ve Lojistik alanında ulusal ve uluslararası gelişmeye katkıda bulunacak bir rol üstlenmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Vizyon : Topluma ve insanlığa yararlı olabilecek fikirler üretebilen ve bunları uygulamaya kazandırabilen, mezunlar yetiştirmek ve Küreselleşen dünyada bilim ışığında, vereceği eğitim-öğretim ve yapacağı bilimsel araştırmalar ile Ülkemizin teknolojik, ekonomik ve sosyal alanda çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunmaktır .

Amacı: Küresel boyutu ile incelendiğinde nitelikli ara eleman ihtiyacı günden güne artan sektör durumundadır. Bu bağlamda program sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve becerilere sahip, etik ilkelere saygılı, elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Lojistik programı lojistik alanında teknik bilgiye sahip, lojistiğin temel kavramlarına hakim, tedarik zinciri ve lojistik süreçlerini bilen, lojistiğin gerektirdiği bilgi teknolojilerini kullanabilen bireylerin yetişmesini ve sektörün konu hakkında bilgi birikimi olan personel ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır.

Dersler

Ders İçerikleri

Ders Programı

Ders Planı

Bologna Bilgi Paketi

*Tüm bölümlerimizde ilgili alanda 30 iş günü staj yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Akademik Personel


 
Öğr. Gör. Süleyman Cem BOZDOĞAN
Bahçe Meslek Yüksekokulu

Telefon : 0 328 827 10 00 Dahili : 5221
Akademik Web YÖKSİS Sayfası

 
Öğr. Gör. Aybüke Aslıhan AKKOÇ
Bahçe Meslek Yüksekokulu

Telefon : 0 328 827 10 00 Dahili :
Akademik Web YÖKSİS Sayfası

 
Öğr. Gör. Ahmet ÇEVİKBAŞ
Bahçe Meslek Yüksekokulu

Telefon : 0 328 827 10 00 Dahili : 5271
Akademik Web YÖKSİS Sayfası

 
Öğr. Gör. Mesut SELAMOĞLU
Bahçe Meslek Yüksekokulu

Telefon : 0 328 827 10 00 Dahili :
Akademik Web YÖKSİS Sayfası

Kariyer

İstihdam Alanları: Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük Müdürlükleri, Lojistik ve kargo (deniz, hava ve kara) taşımacılığı yapan işletmeler, Bankaların kambiyo birimleri, İhracatçı birlikleri ve üye kuruluşları, Serbest Bölgeler, Dış ticaret sermaye şirketleri, Özel kuruluşların ihracat-ithalat birimleri. Liman işletmeleri, Gümrük müşavirlikleri, Uluslararası Ticaret ve Nakliyat firmaları, PTT.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları: İktisat, İşletme, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi ve Finans, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası İşletme, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi.

İletişim
İslam Mahallesi Ali Farsakoğlu Caddesi No 66 Bahçe /OSMANİYE
03288612282
03288612658
bahcemyo@osmaniye.edu.tr