OKÜ Geleneksel 3.Bahar ve Spor Şenliği Başladı (3.5.2011)     Okunma Sayısı : 621


       Bu yıl 3.'sü düzenlenen Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahar ve Spor Şenliği 3 Mayıs 2011 Salı günü, OKÜ Korteji’nin Cumhuriyet Meydanı’na yaptığı Şenlik Yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş Osmaniye halkı tarafından da yoğun ilgi ile karşılandı.

 

 

       Osmaniye Protokolü'nden çok sayıda ismin katıldığı, Eski Valilik Binası önündeki açılış töreninde 3. Bahar ve Spor Şenliği Açılış Konuşmasını OKÜ Rektörü Prof.Dr. Orhan BÜYÜKALACA gerçekleştirdi. Prof.Dr. Orhan BÜYÜKALACA konuşmasında, uzun ve yorucu bir yılın ardından OKÜ’lülerin daha çok azimle çalışabilmeleri için dinlenmeleri gerektiğini, bu dinlenmenin de hep birlikte eğlenerek gerçekleştirilebileceğini ve bu amaçla OKÜ 3. Bahar ve Spor Şenliği’nin düzenlendiğini belirtti.

 

 

       Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı'nın eşliğinde yapılan şenlik yürüyüşü OKÜ Yönetimi, Osmaniye Protokolü, OKÜ'lü öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra birçok Osmaniyeli'nin de katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

        OKÜ Ceren Halk Oyunları ekibinin gerçekleştirdiği ve büyük beğeni ile izlenen OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen Açılış Töreninde ise OKÜ'lüler eğlenceli dakikalar yaşadılar.

 


       3.Bahar ve Spor Şenliği'nin ilk gününde şenlik alanına kurulan oyun parkları, satranç turnuvası ve yer satrancının yanı sıra, OKÜ Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen "Komşu Köyün Delisi" isimli tiyatro oyunu, Kulüplerin organize ettiği “Şenlik Oyunları”, Tekstil Bölümü tarafından hazırlanan defile, voleybol, basketbol ve futbol müsabakaları ile öğrenci grupları tarafından gerçekleştirilen rock konserleri ve OKÜ Halk Müziği Korosu dikkat çeken etkinlikler arasındaydı.

 

Sık Kullanılanlar
Kurumsal Sosyal Medya
Diğer Bağlantılar